Bezpieczne wakacje nad morzem

Bezpieczne wakacje nad morzem
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Bezpieczne wakacje nad morzem

Każda rodzina, szczególnie ta z małymi dziećmi, dba o odpowiednie bezpieczeństwo wszystkich członków. Szczególnie istotne jest, aby było ono zapewnione podczas wakacyjnym wyjazdów. W obcym miejscu, gdzie nie zna się wszystkich miejsc i zwyczajów, łatwiej niż w swoim rodzinnym mieście narazić się na nieprzyjemne przygody. Jak zatem spędzić bezpieczne wakacje nad morzem?

Podstawową rzeczą jest zadbanie o bezpieczeństwo nad wodą. Dzieci i osoby, które nie potrafią pływać, powinny wybierać wyłącznie strzeżone plaże i kąpieliska. W takich miejscach pracują ratownicy, którzy mają za zadanie pomagać w razie wystąpienia niebezpiecznej sytuacji w wodzie. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku wśród plażowiczów.

Nigdy nie należy wypływać poza bojki, które ograniczają bezpieczny obszar. Dla nieumiejących pływać oznacza się strefę bojami w kolorze czerwonym. Głębokość wody w tej strefie jest nie większa, niż 120 cm. Strefa ogrodzona żółtymi bojami wskazuje na to, że w tym miejscu głębokość wody może wynieść nawet do 4 metrów. W tej strefie powinny przebywać wyłącznie osoby, które potrafią pływać.

Bezpieczne wakacje nad morzem to także rozsądne korzystanie z kąpieli słonecznych. W czasie dłuższego pobytu na plaży należy zawsze pamiętać o korzystaniu z kremów przeciwsłonecznych z filtrami UV. Powinny one być dopasowane do indywidualnych cech (karnacja, kolor włosów, skłonność do szybkiego poparzenia skóry). Krem należy nałożyć przed wyjściem na słońce i smarować się ponownie co 2-3 godziny, a także po wyjściu z wody.

Stosując się do odpowiednich zasad zapewnimy sobie i swojej rodzinie bezpieczne wakacje nad morzem.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top