Howth Head

Howth Head
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wycieczki objazdowe Włochy (6)Howth Head ? pod tą nazwą kryje się niewielki półwysep położony kilkadziesiąt metrów nad poziomem morza i około szesnastu kilometrów na północny wschód od Dublina. Na dole rozciąga się malowniczy port Howth, do którego można dojechać ze stolicy Irlandii kolejką Dart. Niedaleko jest malutka wyspa Irelands Eye, czyli Irlandzkie Oko, gdzie jest rezerwat ptaków i gdzie czasami organizowane są przeprawy. Wąskie ścieżki, które ciągną się wzdłuż wysokich skarp odsłaniają uroki tutejszego krajobrazu.
Gdy na te tereny trafi turysta w słoneczny dzień, ze szczytu góry The Summit będzie mógł podziwiać widok na cały Dublin a nawet w tle miasta może dostrzeże góry Wicklow.
W samym Howth warto zwiedzić zamek o tej samej nazwie i posłuchać legendy o Grace O?Malley królowej piratów a także zwiedzić Muzeum Transportu na przylegających do zamku terenach.
Bardzo ładny widok przedstawia także port jachtowy: kołyszące się na wodzie łódki napawają spokojem, a spacer w tym miejscu odpręża i odstresowuje.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top