Pomysł na długi weekend czerwcowy

Pomysł na długi weekend czerwcowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Już jutro Boże Ciało, a więc dzień wolny od pracy. Osoby, które wezmą sobie wolne w piątek będą mieć aż cztery dni wolnego. Pogoda zapowiada się wyśmienicie, ma być słonecznie i gorąco. Aby uatrakcyjnić sobie ten wolny czas, warto się gdzieś udać i coś zwiedzić.

Polecam zapoznać się z atrakcjami województwa małopolskiego. Na początek pod lupę wziąłbym „stolicę” tego regionu, a więc Kraków. Miasto jest wręcz przystanią turystów z całego świata. Ciekawa, bogata historia, mnóstwo atrakcji, starodawne zabudowania, wydarzenia kulturalne i wiele, wiele więcej różnego typu rzeczy zachęcających do odwiedzenia Krakowa. Dodatkowo w okolicy znajdują się takie miejscowości jak Oświęcim w którym znajduje się były hitlerowski obóz zagłady czy Wieliczka słynąca z kopalni soli. Również z Krakowa bardzo blisko jest do gór. Popularną zakopianką można szybko znaleźć się w Zakopanem, gdzie zjecie przepyszny oscypek spacerując po Krupówkach.

Mając cztery dni wolnego można bardzo ciekawie zorganizować taką podróż. Internet jest bazą wiedzy, którą należy wykorzystać. Dlatego też już teraz warto zapoznać się z różnymi miejscowościami poznając ich atrakcje, co pozwoli wam ułożyć plan waszej weekendowej czerwcowej wycieczki.

Nie zapomnijcie również o zarezerwowaniu wcześniej noclegu, bo rozpoczął już się sezon w hotelarstwie i turystów jest bardzo dużo, co sprawia, że ciężko o wolny pokój, czy apartament.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top