Turystyka a gospodarka

Turystyka a gospodarka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_turystyka10.jpgTurystyka jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki, zapewniających jej rozmaite korzyści. W tym kontekście możemy mówić o rynku usług turystycznych, popycie turystycznym i podaży turystycznej.

Rynek turystyczny możemy podzielić na globalny, krajowy, kontynentalny i lokalny – regionalny. Rynek turystyczny dzielimy również na rynek usług hotelarskich, gastronomicznych i transportowych.
Całokształt dóbr turystycznych, usług i towarów, które są pożądane przez turystów za określoną sumę pieniędzy to popyt turystyczny. W Polsce popyt wewnętrzny na usługi turystyczne jest coraz większy, gdyż Polacy coraz szybciej się bogacą. Popyt kształtują czynniki takie jak wzrost gospodarczy, kursy walut, czynniki demograficzne, oraz geograficzne.
Podaż turystyczna to wszystkie dobra turystyczne, usługi i towary oferowane na sprzedaż po określonej cenie. Na podaż turystyczną decydujący wpływ mają czynniki takie jak przede wszystkim środowisko naturalne i atrakcje w miejscu docelowym. Na to nie zawsze mamy wpływ.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top