Warszawa to miasto warte zwiedzania

Warszawa to miasto warte zwiedzania
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Warszawa to miasto warte zwiedzania

Warszawa to pod względem korków, jedno z najgorszych miast kontynentu europejskiego. Potwierdzają to jej obywatele, którzy spędzają w korkach statystycznie 17 dni na rok. Wiąże się to nie tylko z koniecznością wcześniejszego wyjścia do szkoły. Do minusów należą oprócz tego ogromne wydatki finansowe – w skali roku wydają przeciętnie ponad 4 tys zł. Mieszkańcy innych miast wydają ok. 2,5 tys. w skali roku. Sumy te wynikają nie tylko z konieczności utrzymania wozu. W niemal całym mieście stołecznym istnieją płatne strefy parkowania, natomiast odnalezienie pustego punktu graniczy z cudem. Jak więc zdołamy złagodzić te niekorzystne skutki?

Najwłaściwszym sposobem będzie rezygnacja z podróży samochodem oraz skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Stolica to jedyne polskie miasto dające podróżującym możliwość przejazdu szybką koleją miejską lub warszawskim metrem. To najszybszy sposób komunikacyjny w stolicy, jakkolwiek na nieszczęście nie dla wszystkich będący do dyspozycji. Mogą z niego skorzystać wyłącznie mieszkańcy lewobrzeżnej strony miasta, np. Mokotów.

Poza metrem, stolica dysponuje świetną flotą tramwajów- drugim, pod względem sprawności, sposobem transportu, a także pojazdów ZTM, które dzięki możliwości przemieszczania się tzw. buspasami, umożliwiają znaczne skrócenie czasu, potrzebnego na dojazd w wszelkie miejsce Warszawy. Odwiedzającym stolicę, proponowalibyśmy zaś wybór rowerów a w przypadku licznej grupy – wynajem autokarów Warszawa to mnogość zabytków, w związku z czym druga z możliwości, często powiązana ze wsparciem pilota, pozwala na obejrzenie miasta w przeciągu pięciu godzin.

Kochający wygodę i ci, którzy nie liczą się z kosztami mogą zawołać taryfę. Zamówiony pojazd zjawi się w zleconym punkcie po kilku minutach.

Coraz większą popularność mają rowery – w metropolii warszawskiej przez cały czas budowane są następne ścieżki przeznaczone dla rowerzystów, np. ta, która łączy Anin i Aleksandrów.

Reasumując, istnieje mnóstwo strategii, by pominąć ranne i popołudniowe korki – powinno się tylko wyłonić coś adekwatnego dla siebie.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top