Wisła to piękne miasto

Wisła to piękne miasto
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wisła to piękne miasto

Na południu naszego kraju w Beskidzie Śląskim umiejscowione jest urocze miasto, które po Zakopanem jest drugą zimową stolicą. Mowa oczywiście o Wiśle, która co roku przyciąga mnóstwo turystów spragnionych odpoczynku i ładnych widoków na osłaniające ją góry.

Główną atrakcją Wisły jest oczywiście sama rzeka Wisła – królowa polskich rzek – która w miejscowych górach bierze swój początek i pięknie się rozpływa na obrzeżach miasta.

Ale oczywiście to nie jedyne atrakcje turystyczne Wisły, gdyż to miasto posiada ich bardzo dużo. Wystarczy przytoczyć wspaniały Zameczek prezydencki, który to stanął w Wiśle Czarne w 1930 roku dla ówczesnego prezydenta Ignacego Mościckiego – do dziś pojawiają się tutaj prezydenci Polski by odpocząć i naładować akumulatory.

Ale Wisła to przede wszystkim atmosfera, którą można poczuć w największym stopniu na kultowym już Wiślańskim deptaku. Często można natknąć się tutaj jakąś sławną figurę również odpoczywającą w tej przepięknej miejscowości.

Po krótce wymieniłem atrakcje Wisły, ale to miasto to przecież portal do pięknych szlaków turystycznych w Beskid Śląski. Stąd przecież niedaleko na Baranią Górę, Czantorię czy Stożek. Więc turyści licznie przybywają by spacerować po tych bajkowych górach. Nie są to góry bardzo wysokie – za wyjątkiem Baraniej Góry szczyty mają maksymalnie 1000 m npm, ale niektóre podejścia są bardzo pochłaniające także nie zapomnijmy o dobrym sprzęcie górskim.

Wisła ma też fantastyczne zlokalizowanie, bo blisko stąd do innych przepięknych miejscowości jak Ustroń czy Szczyrk. Zapraszam więc do owiedzania tego przepięknego miasta, gdyż nie jest to tylko miasto jest to wyłącznik szarej rzeczywistości, która nas codziennie otacza, bo tutaj można bardzo dobrze wypocząć.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top