Zrób sobie urlop na górzystym terenie

Zrób sobie urlop na górzystym terenie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zrób sobie urlop na górzystym terenie

Noclegi – Zakopane , razem z przynależącymi doń wsiami, osiedlami oraz przysiółkami stanowi największą miejsko-wiejską aglomerację tak z północnej jak i południowej strony Tatr, a jej nazwa to: Miasto Zakopane oraz gmina tatrzańska. Do niej oprócz Zakopanego należą również : Kościelisko, Witów, Dizanisz, Nowe Bystre, Ząb, Suche, Bustryk, Poronin, Murzasichle, Małe Ciche. Urząd Miasta i Gminy ma swą siedzibę przy ul. Kościuszki 13.

Noclegi Zakopane, to nie tylko domki w górach ale też na terenie samego miasta. Jeśli nie podoba nam się wynajęcie czegoś takiego jak domek w górach, to możemy polecić skorzystanie z usług następujących instytucji:

Biuro obsługi ruchu Turystycznego PTTK – ul. Krupówki 37, czynne 8-18, niedziele i święta 8-14 , prowadzi turystyczną informację, obsługuje turystyczne wycieczki krajowe i zagraniczne, organizuje górskie wycieczki, autokarowe, spływy przełomem Dunajca i zwiedzanie Jaskini Mroźnej, przyjmuje zamówienia na rezerwacje to znaczy że można tu zarezerwować noclegi. Zakopane i okolice można zwiedzić dzięki PTTK bo przydziela ono przewodników tatrzańskich i instruktorów w Szkole Narciarskiej, prowadzi wypożyczalnię sprzętu zimowego (nart, sanek , łyżew) a także sprzedaje książeczki i arkusze potwierdzeń Górskiej Odznaki Turystycznej (GOT).

 

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top