Codzienna dieta kota nie powinna opierać się jedynie na resztkach z obiadu. Do prawidłowego wzrastania i utrzymywania zdrowia zwierzę potrzebuje jeszcze witamin i minerałów. Wszystko to może zapewnić karma dla kota Genesis. Czym wyróżnia się ona na tle innego jedzenia dla zwierząt? W jakich wersjach można ją kupić w sklepie zoologicznym PetBox? 

Dlaczego warto kupować kotu karmę Genesis? 

Tanie jedzenie dla zwierząt z supermarketu nie zagwarantuje im codziennego zapotrzebowania na minerały oraz witaminy. Karma dla kota Genesis oparta jest na składnikach najwyższej jakości, gdzie nie brakuje przede wszystkim ryb i mięsa. Trzeba pamiętać, że koty to mięsożercy i ich dieta znacznie różni się od wersji dla psów. Należy w tym przypadku unikać zbóż i innych niepotrzebnych składników. Aż 70% zawartości karmy Genesis to białko pochodzenia zwierzęcego. Firmowi specjaliści dobrze wiedzą, jakie są ewolucyjne wymogi żywieniowe kotów, co przekłada się na skład jedzenia.

Dużą zaletą karmy dla kota Genesis jest duża zawartość minerałów i witamin, które pochodzą z warzyw, owoców i jagód. Kot konsumuje je najczęściej razem z żołądkami ofiar, dlatego nie dziwi ich obecność w składzie. Jeśli chodzi o samo mięso to pochodzi ono z pewnych źródeł, czyli czołowych hodowców w kraju. Firma Genesis przy produkcji uwzględnia zasady zrównoważonego rozwoju, co może być argumentem dla osób wspierających ekologiczne rozwiązania.

W jakich wariantach można kupić karmę Genesis? 

Karmę dla kota Genesis warto kupować na stronie sklepu zoologicznego PetBox. Do wyboru są tu specjalne wersje jedzenia dla zwierząt, które mają problemy zdrowotne np. z układem moczowym. Dla takich kotów polecana jest karma „My Gentle Hill”. Zawiera ona łatwo przyswajalne białka, gdzie użyto mięsa bażanta oraz dzika. Zmniejszenie zawartości niektórych minerałów np. magnezu pozytywnie wpływa na redukcję toksyn, co odciąża nerki i układ moczowy. Koty miewają również problemy z nietolerancją pokarmową. Dla takich czworonogów polecana jest karma „My Hidden Place”, która opiera się na lekkostrawnej wołowinie i jagnięcinie.

Na stronie petbox.pl można znaleźć nawet specjalne jedzenie dla ciężarnych kotek. Pełnoporcjowa karma dla kota Genesis „My Wild Forest” zawiera w składzie mięso ryb, kaczki i kurczaka – dobrze wpływa to na zdrowie zwierzęcia podczas ciąży. Przy problemach czworonoga z jelitami poleca się połączenie wołowiny i gęsi, co zastosowano w opakowaniu „My Green Field”. Na sam koniec warto wspomnieć o karmie „My Blue Lake”, którą poleca się kotom rasowym, biorącym udział w prestiżowych wystawach. Dzięki porcji witamin i minerałów z łososia dobrze wpływa ona na skórę oraz sierść zwierzęcia.