W psich domach bardzo często można znaleźć produkty, które nadają się w szczególności dla zwierząt o wrażliwym układzie pokarmowym. Do najpopularniejszych produktów zalicza się karma bezzbożowa. Nie drażni ona układu trawiennego, łatwo się metabolizuje i co istotne, wspiera cały organizm. Jej wysokojakościowe składniki wspierają wszystkie układy i organy psów. Jest to doskonały wybór dla właścicieli czworonogów, którzy chcą jak najlepiej odżywiać swoje psy z nietolerancją pokarmową lub alergią.

Karmy bezzbożowe doskonałym źródłem witamin

Karma bezzbożowa renomowanego producenta posiada wysokiej jakości mięso a także starannie dobrane warzywa oraz owoce. Tego typu karma jest idealna dla czworonogów, które mają szczególne wymagania w kwestii żywienia. Tego typu produkt jest doskonale zbilansowany pod kątem zawartości wszystkich składników odżywczych, co stanowi niewątpliwy walor. Warto dodać, że są tam wszystkie substancje odżywcze oraz składniki mineralne, potrzebne na każdy dzień. Karma bezzbożowa jest także bogatym źródłem witamin A, D, E i K. Produkty te są bilansowane na podstawie nowoczesnych norm żywieniowych przez specjalistów od czworonogów.

Wysokojakościowe produkty, które wchodzą w skład karmy dla psów

Karmy bezzbożowe w postaci mokrej, bardzo często posiadają w składzie jagnięcinę, kurczaka oraz indyka. Na szczególną uwagę zasługują także produkty, do których można zaliczyć gęś z jabłkiem, indyka z ziemniakami oraz kurczaka z ryżem. Pełnowartościowe produkty zaspokajają główne potrzeby psów i wpływają na ich zdrowy rozwój. Wśród topowych, zdrowych i pełnowartościowych karm bezzbożowych można wyróżnić także wołowinę z brązowym ryżem oraz cielęcinę z marchewką i tymiankiem dla dojrzałych psów. Na rynku zoologicznym bardzo cenione są także karmy z jeleniem oraz kaczką. Wszystkie produkty zamknięte są w wygodnych, jednorazowych opakowaniach, które ułatwiają dozowanie poszczególnych składników.

Żywienie psów z alergią i wrażliwym układem trawiennym

W bezbożowych karmach można znaleźć także mięso przepiórcze, bazylię oraz inne zdrowe przyprawy, ułatwiające trawienie i wspierające przewód pokarmowy. Są one zamknięte w puszkach po 400 oraz 800 gramów. Mokre karmy powinny stanowić podstawowe źródło każdego czworonoga, gdyż jest to pokarm jak najbardziej zbliżony do tego naturalnego. Warto pamiętać, że w tego typu produktach nie znajdują się substancje drażniące ani alergeny, które mogłyby powodować pogorszenie stanu zdrowia. Ich receptura opracowana jest przez specjalistów.